Skip to main contentdfsdf

Home/ kmohamedfrederick88's Library/ Notes/ KRD- najważniejsze informacje

KRD- najważniejsze informacje

from web site

zwrot prowizji bankowej

Każdy, kto posiada opóźnienia w spłacie jakichkolwiek zobowiązań powinien mieć na uwadze, że może trafić do rejestru dłużników. Wpis w KRD jest sporym utrudnieniem. Sprawdź czym jest KRD za jakie nieuregulowane zobowiązanie możesz trafić na listę dłużników.

https://penzu.com/p/22695832 https://penzu.com/p/c518cbbe Krajowy Rejestr Dłużników - czym jest?

Krajowy Rejestr Dłużników jest jednym z największych biur informacji gospodarczej ,który sprawnie działa w kraju. Jego podstawowym zadaniem jest przechowywanie, przetwarzanie, i udostępnianie danych o kondycji finansowej firm, instytucji jak również konsumentów. Do KRD mogą trafić dane nie tylko z sektora finansowego, lecz także usługowego, administracji, handlu i przemysłu. Z danych znajdujących się w Krajowym Rejestrze Dłużników korzystają nie tylko banki, w celu sprawdzenia potencjalnych klientów, ale również kontrahenci, którzy chcieliby zweryfikować przedsiębiorcę, z którym w przyszłości zamierzają zawrzeć współpracę.

Kto może trafić na listę dłużników?

Na listę dłużników może trafić niemal każdy, kto posiada znaczące opóźnienia w spłacie zobowiązań. Dotyczy to niemal wszystkich zobowiązań między innymi takich jak: nieuregulowane pożyczki i kredyty, wszelkiego rodzaju mandaty, w tym również te za brak biletu w komunikacji miejskiej, nieuregulowane rachunki za prąd lub gaz. Jednakże, aby wierzyciel mógł wprowadzić Cię na listę dłużników Twoje zobowiązanie musi wynosić minimum 200 zł brutto, a w przypadku przedsiębiorstw minimalna suma to 500 zł brutto. Aby wierzyciel mógł wpisać Cię na listę dłużników musi przesłać do Ciebie zawiadomienie, że jeżeli w ciągu trzydziestu dni nie spłacisz swojego długu, wówczas trafisz na listę dłużników. Tego rodzaju zawiadomienie przeważnie jest wysyłane listem poleconym lub jest dostarczane do rąk własnych.

Nieuregulowane zobowiązania, za które możesz zostać wpisany do KRD

Wielu z nas uważa, że na listę dłużników może trafić wyłącznie osoba, która posiada problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Jak się jednak okazuje, zakres zobowiązań, za które można trafić na listę dłużników jest bardzo szeroki. Niżej odnajdziesz spis przykładowych zobowiązań finansowych, których nieuregulowanie może spowodować, że trafisz na listę dłużników:
-wszelkie opóźnienia w spłacie zaciągniętych kredytów i pożyczek
-nieuregulowane rachunki za wynajem lokalu mieszkalnego lub biura
-nieuregulowane faktury
-opóźnienia w spłacie bieżących rachunków - prąd, gaz, woda, telewizja, telefon komórkowy, Internet
-niepłacenie alimentów przyznanych przez sąd
-wszelkiego rodzaju nieuregulowane mandaty
-zaleganie z płatnościami w Urzędzie Skarbowym
-zaleganie z płatnościami w ZUS
Wachlarz przykładowych zadłużeń, za które można dostać wpis do KRD okazuje się być całkiem szeroki. Wypada zatem przykładać dużą wagę do terminowego opłacania swoich zobowiązań finansowych, dlatego że to umożliwi nam uniknięcie zbędnych zmartwień.

Jakie mogą być konsekwencje wpisu do KRD?

Jednostki, które figurują w KRD mogą mieć w przyszłości kłopot z uzyskaniem jakiejkolwiek formy finansowania ze strony banku. Negatywny wpis może stanowić problem np. z zawarciem umowy abonamentowej na telewizję, telefon lub Internet, czy też zakupach na raty. Figurowanie na liście dłużników znacząco obniża naszą wiarygodność instytucji kredytowych, a także uniemożliwia nam korzystanie z atrakcyjnych produktów, które znacznie ułatwiają codzienną egzystencję. Na szczęście możemy zostać wykreśleni z listy dłużników wtedy gdy uregulujemy swój dług - wtedy wierzyciel powinien w ciągu 14 dni od momentu otrzymania środków na swoje konto usunąć informacje o dłużniku z KRD. Należy podkreślić , w rejestrze nie będzie żadnego śladu, że kiedyś mieliśmy problemy terminowym regulowaniem swoich zobowiązań. https://telegra.ph/Kredyt-konsolidacyjny---Połącz-kilka-zobowiązań-finansowych-w-jedno-10-26-5
kmohamedfrederick88

Saved by kmohamedfrederick88

on Oct 27, 20