Skip to main contentdfsdf

Home/ ifizjoterapia-sanok44's Library/ Notes/ Upadłość konsumencka - najistotniejsze informacje

Upadłość konsumencka - najistotniejsze informacje

from web site

zwrot prowizji bankowej

Ogłoszenie upadłości to z pewnością najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy stali się trwale niewypłacalni przez co nie mają możliwości, aby spłacać zobowiązania w terminie. Skorzystanie z tego rozwiązania to niekiedy jedyna szansa na wyjście z długów. W niniejszym artykule znajdują się najważniejsze informacje dotyczące upadłości.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość dedykowana jest przede wszystkim osobom, które nie prowadzą własnego biznesu. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy upadłość może zostać ogłoszona w stosunku do byłego właściciela firmy. Warto mieć pojęcie, kto nie może ogłosić upadłości. Wniosku nie ma możliwość dostarczyć:
-małżeństwo - nie może złożyć wniosku, lecz każdy z małżonków z osobna już tak
-spółka, fundacja, stowarzyszenie lub wspólnik spółki osobowej
-osoba, która ma niezarejestrowaną działalność gospodarczą czy też osoba która posiada własny biznes

Czy wszystkie zobowiązania mogą zostać objęte postępowaniem upadłościowym?

Jednym spośród najczęstszych pytań, jakie może zadawać sobie konsument, który bierze pod uwagę skorzystanie z tego typu rozwiązania jakim jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest kwestia tego, czy wszystkie zobowiązania zostają objęte postępowaniem upadłościowym. Zatem, zobowiązania, które mogą być objęte postępowaniem upadłościowym to każde zobowiązanie finansowe - tj. kredyty bankowe, ubezpieczenia społeczne, podatki, i tym podobne. Istnieją jednak wyjątki. Długi, które nie zostaną umorzone to:
-kary pieniężne określone przez sąd karny, np. grzywna
-ukryte długi a mianowicie jeśli konsument zataił swoje zobowązania nie zostaną one umorzone
-wszelkie rekompensaty a mianowicie zarówno za szkodę na osobie, jak i te wynikające z przewinienia lub wykroczenia
-alimenty

Gdzie należy złożyć wniosek?

zwrot prowizji bankowej Wniosek o ogłoszenie upadłości powinien zostać złożony w Sądzie Rejonowym, zgodnie z miejscem zamieszkania konsumenta. W sytuacji, gdy konsument nie posiada stałego miejsca zamieszkania w Polsce, wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej należy złożyć w sądzie, w którego rejonie znajduje się własność konsumenta. Zasadnicze jest właściwe przygotowanie jak również uargumentowanie składanego wniosku. Muszą się tam znaleźć informacje odnośnie: sytuacji, która przyczyniła się do niewypłacalności dłużnika, informacje odnośnie stanu, jak również wartości posiadanego majątku przez konsumenta oraz wszystkie informacje odnoszące się do posiadanego zadłużenia wraz z informacją na temat wszystkich wierzycieli.
ifizjoterapia-sanok44

Saved by ifizjoterapia-sanok44

on Oct 26, 20