Skip to main contentdfsdf

Home/ mrehabilitacjasanok98's Library/ Notes/ Scoring kredytowy wg BIK - co musisz o nim wiedzieć

Scoring kredytowy wg BIK - co musisz o nim wiedzieć

from web site

zwrot prowizji bankowej

Co do dnia spłacasz swoje raty kredytowe , posiadasz porządną i przyzwoicie płatną pracę, a Twoja historia kredytowa jest dobra. Myślisz o zaciągnięciu kredytu i jesteś pewien, że na pewno go dostaniesz? zwrot prowizji bankowej Niestety, odpowiednie warunki to nie wszystko. Instytucja finansowa zanim da Ci kredyt przyjrzy się także Twojej wiarygodności. Sprawdź, czym jest scoring kredytowy wg BIK i co należałoby o nim wiedzieć.

Co to jest scoring i jak jest on obliczany przez Biuro Informacji Kredytowej?

Jest to schemat statystyczny również określany jako ocena punktowa albo ocena scoringowa, przedstawiany jest przeważnie w przedziale od 192 do 631 punktów. BIK bierze pod uwagę dane takie jak: to ile masz lat, Twoje wykształcenie, stan cywilny, ilość lat pracy, oraz dodatkowo dane o Twoich wcześniejszych kredytach między innymi takich jak: ilość wziętych przez Ciebie kredytów, wielkość Twoich rat oraz to czy spłacasz terminowo swoje obecne kredyty. Najogólniej mówiąc punktacja jest pewnego rodzaju prognozą. Instytucja finansowa przewiduje, czy w przyszłości będziesz terminowo regulował zobowiązanie które zamierzasz wziąć.

Co jest w stanie powiedzieć nam Twoja punktacja ?

Punktacja oznacza Twoją wiarygodność, to znaczy Twoje ryzyko kredytowe w stosunku do pozostałych kredytobiorców. To między innymi od wartości scoringu zależne jest, czy instytucja pożyczkowa będzie przychylna co do udzielenia Ci finansowania. Uniwersalna reguła wygląda następująco: im wyższy scoring, tym mniejsze ryzyko - a mianowicie Twoje szanse na dostanie pozytywnej decyzji kredytowej są spore. Z kolei, im mniejszy scoring, tym większe ryzyko - w tego rodzaju sytuacji instytucja bankowa zakłada, że możesz mieć trudności w spłacie kredytu lub pożyczki i zapewne otrzymasz odmowę udzielenia Ci finansowania.

5 metod na to jak poprawić scoring

Jeśli okaże się, że wbrew poprawnej zdolności kredytowej nie dostaniesz pożyczki, o która się starasz, dlatego że Twój scoring jest niski, zawsze masz możliwość podjąć stosowne czynności, które poprawią Twój scoring:
1.Staraj się unikać składania wielu wniosków kredytowych w krótkim czasie - im więcej zapytań tym mniejsza ocena punktowa, wszelkie zapytanie w instytucji finansowej jest widoczne i oddziałuje na Twoją niekorzyść
2.Pozbądź się debetów i kart kredytowych - korzystanie z nich w dużym stopniu wpływa na spadek Twojego scoringu
3.Postaraj się, aby Twoje zobowiązania były spłacane terminowo
4.Jeśli masz kłopoty ze spłatą Najpierw spłacaj zobowiązania z z największą zwłoką w spłacie - to niezwykle znaczące, ponieważ im większe opóźnienie w płatności - tym mocniej działa ono na Twój scoring.
5.Bądź ostrożny przy zaciąganiu kolejnych zobowiązań - im więcej zobowiązań tym gorzej
mrehabilitacjasanok98

Saved by mrehabilitacjasanok98

on Oct 27, 20