Skip to main contentdfsdf

Home/ udalybennett4's Library/ Notes/ Upadłość konsumencka - najważniejsze dane

Upadłość konsumencka - najważniejsze dane

from web site

zwrot prowizji bankowej

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to bez wątpienia jedyne wyjście dla osób, które stały sięniewypłacalne wskutek czego nie są w stanie spłacać swoich zobowiązań na czas. Skorzystanie z tego typu rozwiązania to niekiedy jedyna okazja na wyjście ze spirali zadłużenia. zwrot prowizji bankowej W poniższym artykule znajdziesz kluczowe informacje dotyczące upadłości.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość poświęcona jest głównie osobom, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Aczkolwiek zdarzają się sytuacje, kiedy upadłość może zostać ogłoszona względem byłego właściciela firmy. Warto mieć pojęcie, kto nie ma możliwości złożyć wniosku o upadłość konsumencką. Wniosku nie ma możliwość dostarczyć:
-małżeństwo a mianowicie nie może złożyć wniosku, jednak każdy z małżonków z osobna może
-spółka, fundacja, stowarzyszenie lub wspólnik spółki osobowej
-osoba, która posiada niezarejestrowaną działalność gospodarczą czy też osoba która posiada własny biznes

Zobowiązania, które mogą zostać objęte postępowaniem upadłościowym

Jednym spośród najczęstszych pytań, jakie zadaje sobie osoba, która bierze pod uwagę skorzystanie z tego rozwiązania jakim jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest kwestia tego, czy wszystkie zadłużenia mogą zostać objęte postępowaniem upadłościowym. Zatem, zobowiązania, które mogą być objęte postępowaniem upadłościowym to każde zobowiązanie finansowe - tj. kredyty bankowe, ubezpieczenia społeczne, podatki, i tak dalej. Są jednak wyjątki. Zadłużenia , które nie będą umorzone to:
-kary pieniężne określone przez sąd karny, np. grzywna
-ukryte długi - jeśli konsument zataił swoje długi nie zostaną one umorzone
-wszelkie odszkodowania - zarówno za szkodę na jednostce, jak i te wynikające z przestępstwa bądź wykroczenia
-alimenty

Gdzie powinno się złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Wniosek musi zostać dostarczony do Sądu Rejonowego, zgodnie z miejscem pobytu konsumenta. W przypadku, gdy konsument nie posiada stałego miejsca zamieszkania w Polsce, wniosek o ogłoszenie upadłości powinno się dostarczyć w sądzie, w którego obszarze jest własność konsumenta. Istotne jest właściwe przygotowanie i uargumentowanie składanego wniosku. Powinny się tam znaleźć informacje odnośnie: sytuacji, jaka doprowadziła do trwałej niewypłacalności dłużnika, dane na temat stanu, a także wartości posiadanego przez konsumenta majątku i wszystkie wiadomości odnoszące się do posiadanego obciążenia razem z informacją na temat wszystkich wierzycieli.
udalybennett4

Saved by udalybennett4

on Oct 27, 20