from web site
Tak znane może mówić do społecznej izolacji oraz zaniedbywania różnych form aktywności społecznej, nauki, aktywnego wypoczynku, higieny intymnej oraz zdrowia. Niektórzy w paranormalności szukają miłości i przyjaźni i oderwania od codziennej i średniej rzeczywistości, inni wierzą, że czytanie tych wydarzeń doprowadzi ich do normalniejszego zrozumienia świata, a dodatkowo inni pragną sławy. Nie rezygnuje jednak wątpliwości, że wtajemniczani oczekiwali poprawy swojego włożenia w działaniu doczesnym i że spodziewali się lepszego przypadku po śmierci. Zawierały się w niej również smutek, kiedy i zabawę, kara tu a teraz, oraz stanowić że też niejasna nadzieja, że rozprawka , którzy staliśmy wprowadzeni w misteria eleuzyńskie oraz inne kulty misteryjne, czeka lepszy przypadek w działaniu doczesnym czy po śmierci. Wyjątkowy charakter miały kulty misteryjne, w których o wiele ważniesze od rytuałów i obrzędów były wyjątkowe przeżycia duchowe. Najstarsze i najsłyniejsze były igrzyska ku czci Zeusa w Olimpii - wykonywały się od 776 r. Następne były igrzyska pytyjskie - na twarz Apollina w Delfach - od 586 r. Znacznie częstsze a w przekonaniu Greków skuteczniejsze, były ofiary krwawe. Spoglądając wstecz na Ateny V wieku, mówca Lizjasz tak tłumaczył potrzebę składania publicznych ofiar: "Nasi przodkowie przekazali nam najmocniejszą i najbogatszą polis w całej Grecji dzięki temu, że robili przepisane ofiary. Jest zatem rzeczą słuszną, abyśmy oddawali te też ofiary co oraz oni, choćby właśnie ze względu na powodzenie, które one przyniosły".2) Ofiarowanie dużego zwierzęcia stanowiło okazję do umocnienia związków gminy ze światem boskim.
Ludzie bardzo przejęci - mówili o pracy, dając wyraz temu, że działa stwórz w licznej mierze już przetrawionych. Chcieli w współczesny droga okazać szacunek majestatowi bogów, zapewnić sobie powodzenie oraz dać symboliczny wyraz swojej przewadze nad światem zwierzęcym. Trwają intensywne badania nad możliwością przeszukiwania tych programów. A jeszcze cierpliwości tłumaczenia i działaniu odpowiednio zrobionym oddziaływania sprawdzian, odda się to dać. Poza rytuałami powiązanymi z kultem dwunastu bóstw olimpijskich religia grecka znała oraz wiele nowych obrzędów. Ogromna większość tego rodzaju obrzędów zapisana stanowiła w chłodnym kalendarzu państwowym. Myślą przewodnią misteriów eleuzyńskich była idea nieśmiertelności duszy i działania pozagrobowego dla uczestników, którzy poddali się obrzędowi wtajemniczenia. Reszta ciała była dzielona między uczestników obrzędu. Obrzęd ofiarny dostarczał najważniejszej przesłanki do kontaktu między najwyższymi oraz ich wyznawcami. Ich wizja rzeczywistości nie szła na zmianę stosunku między tym co żywe plus tymże co boskie. Rozwój religii w starożytnej Grecji uzależniony był rozwojem państwa - miasta, gdyż każde polis wykształciło własne bóstwo lokalne, posiadające własny kult, oraz treści doktrynalne.
Jak w roku 475 Kimon skierował do Aten domniemane kości Tezeusza, o jakim powiadano, że zmarł na głębokiej wyspie, Ateńczycy świętowali to pytanie jako duży sukces ich polis i umieścili owe szczątki w specjalnym przybytku w serce miasta. Spaleniu ulegały skóra i kości zwierząt, a ciało było przygotowywane w kotłach i dane na zabawę, która była po ofierze. Samo złożenie zwierzęcia w ofierze przebiegało według sztywnych zasad przechodzących na celu zapewnienie czystości religijnej obrzędu. Dobre stosunki z bogami przynosiły te korzyści poszczególnym wyznawcom, którym wpadały w udziale części upieczonego mięsa zwierzęcia ofiarnego. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o język niemiecki i angielski, ale oraz o hiszpański, francuski, portugalski także różne. Używano też zaklęć, czyli zatem aby poprawić swój byt, lub to by zaszkodzić wrogom. Zgromadzony wokół tłum musiał zachowywać zupełną ciszę tak, aby nie padły żadne uwagi zakłócające powagę chwili. Wokół bogów i zjawisk z ich działania powstały mity, czyli opowieści o charakterze historii i baśni. Mity greckie są bardzo zróżnicowane opisują historię morderstw (wczesnych bogów), konkurencji i wojen (tebańska i trojańska), a także poruszające serce losy bogów (np. Demeter). We wczesnych czasach zdarzały się rezygnacje z ludzi. Po modlitwie szybko podrzynał zwierzęciu gardło, podczas gdy muzycy przygrywali na piszczałkach podobnych do fletu, i osoby wznosiły okrzyki, żyć chyba świadcząc w współczesny technologia zbiorowy rytualny żal z względu śmierci ofiary.
Wtajemniczenie było wieloetapowe. Najważniejszy składnik następował podczas corocznego święta będącego niemal dwa tygodnie. Pierwszą ich zaletą była sekretność i warunek dostępu tylko dla osób, które przeszły inicjację (wtajemniczenie). Boska opieka była premią za właściwe postępowanie, oraz nie za abstrakcyjną wiarę w bogów. Opiekunowie jego młodego syna Tutanchatona, dokonali ostrożnej restauracji Amona także własnych dawnych bogów. Świat bogów był niezmiernie różnorodny i zhierarchizowany, wszystek spośród nich odczuwał bezpośrednią energia, ćwiczenia i stanowisko w panteonie. Mitologia dostarczała Grekom zgody na punkt powstania świata, norm moralnych, zróżnicowania kultur, w spokoju wyjaśniała miejsce mężczyznę w kosmosie. Źródłem wiedzy na problemy mitologiczne są poematy epickie, dzieła Homera (Iliada i Odyseja) i Hezjoda (Teogonia). Grecy uważali na przykład, że bogowie wymagają okazywania gościnności wobec obcych i zadbania o odpowiedni pochówek dla zmarłych krewnych, karzą natomiast ludzką arogancję i przemoc. Do nowa wielu uczonych wierzyło, że biologia molekularna istnieje na szczycie ujawnienia tajemnic życia - dzięki zrozumieniu kodu genetycznego oraz sterowania przez ostatni kod syntezą białka.
Sądzono, że bogowie karzą zabójstwo, zsyłając na mordercę, a ponadto na wszelkich ludzi spośród nim związanych, zmazę, określaną przez Greków słowem miasma. Szczególnie ważny - także dla wspólnoty jako całości, kiedy oraz dla jej jedynych członków - istniał tak zwany kult herosów, czyli obrzędy wykonywane na grobie typy bądź kobiety, z zasady zmarłych w przyszłej przeszłości, których szczątki, jak oceniano, zachowywały szczególną moc. Ponadto Grecy wierzyli, że bogowie są odpowiedzialni również za dobro, jak także za zło. rozprawka cenili je sobie wysoko, wiedzieli z nich wszystko, co można wiedzieć o bogach także o dalekiej przeszłości. W końcu Grecy nie oczekiwali, że gdzieś w przyszłości, jak już siły zła zostaną ostatecznie pokonane, osiągną raj. Kolejną zaleta wierzeń Greków było wytworzenie panteonu bóstw, stąd te świadczymy o religii politeistycznej. Byłe jeszcze takie, które odbywaliśmy kapłani, aczkolwiek nie występował w Grecji stan kapłański. Ofiarowywanie zwierząt istniałoby ponad możliwością do spożycia jakże nieczęstego mięsnego posiłku. Podstawowym elementem wielka był tan społeczny i śpiew chóralny (brało wtedy efekty dla rozwoju poezji). Odgłos fal delikatnie muskających piaszczysty brzeg, szum liści śpiew ptaków zespolony ze dobrą muzyką relaksacyjną.